KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14114073

nr 1411 4073

Gösta Gustavson

(1895-1962), Sverige

Oljemålning, Gösta Gustavson (1895–1962), Sverige. Flicka och blommor. Signerad, daterad -45. Olja på duk, 63x55 cm, yttermått inklusive ram: 83x74 cm

Johan Gösta Gustavson, svensk målare 1895 i Avesta, död 1962.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.000 kr

måndag 16 augusti 2021
kl 19:43:45

15/8 08:24:17 1      Vinnande bud

Gösta Gustavson

Läs mer om Gösta Gustavson